<%= Application["key_word2"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %> <%= Application["uni_title"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %> <%= Application["key_word"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %> <%= Application["description"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %>
1400 پنجشنبه 11 آذر
 
<%= Application["key_word"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %>

عکاسی دیجیتال در

با مجوز رسمی از اداره فنی و حرفه ای ، وزارت کار و امور اجتماعی
مشاوره رایگان ثبت نام
22764035-6
09363960539
دیپلم - MBAمعرفی دوره عکاسی دیجیتال در

دیپلم عکاسی

یکی از هیجان انگیزترین کارهایی که میشه انجام داد اینه که بتونی لحظه های خوب و خوش زندگی رو ثبت کنی و بعدها به عنوان خاطره ازش یاد کنی. برای این کاربه یه دوربین عکاسی لازم داری که بتونی باهاش عکس بگیری. اما همین عکاسی ساده هم یه هنر حساب میشه که بایستی اصولش رو یاد بگیری. میشه گفت که هنر عکاسی، یه وسیله مهمی برای ثبت لحظه های حساس تاریخی، اجتماعی و است. برای آشنایی بیشتر لازمه بدونی که دو تا رشته متفاوت و جذاب توی کاردانش وجود داره که یکی به اسم رشته عکاسی و دیگری به اسم عکاسی دیجیتال است و علاقمندان زیادی هم داره. در ادامه بیشتر توضیح داده میشه تا تفاوتها و شباهتها رو بیشتر متوجه بشی.

رشته عکاسی : توی این رشته یاد داد میشه که چجوری نور و رنگها رو ترکیب بندی کنی و به کار ببری تا یه عکس خاص و تک ازش در بیاری. همینطور در مورد رنگ شناسی و هنرهای تجسمی اطلاعاتی داده میشه تا بتونی با دید آشکاری، یه سوژه رو اتخاب کنی و مراحل عکاسی رو انجام بدی. حتی به خودت هم آموزش داده میشه که چجوری فیلم رو ظهور کنی و به صورت عکس چاپ کنی. پس مهارتهای زیادی بهت یاد داده میشه تا توی این رشته به طور حرفه ای عمل کنی.

رشته عکاسی دیجیتال: توی این رشته هم به نحوه بکارگیری دوربین های آنالوگ اشاره میشه تا بتونی با ترکیب رنگ و نور ازدوربین دیجیتال استفاده کنی و تصاویرش رو به رایانه منتقل کنی. همچنین میتونی یادبگیری که چطور از اسکنر استفاده کنی تا بتونی تصاویر آنالوگ رو دیجیتال تبدیل کنی و اونها رو چاپ کنی. البته در مورد ویرایش تصاویر با نرم افزارهای ویژه و نحوه کاربا فتوشاپ هم بحث میشه. توی این رشته علاوه بر این آموزشها، توی فضاز باز هم اصولی بهت یاد داده میشه تا بتونی یه عکس حرفه ای داشته باشی و لحظه ها رو شکار کنی.

برای ورود به رشته عکاسی و عکاسی دیجیتال چه ویژگی هایی لازم داری؟

برای اینکه وارد هر رشتهای بشی، یه سری ویژگی های لازمه که داشته باشی مثل علاقمند و مشتاق بودن به رشته مورد نظرت. در مورد رشته عکاسی و عکاسی دیجیتال هم به همین صورت است. چون اگه به عکاسی علاقه ای نداشته باشی، دیر یا زود زده میشی و از کارت خسته میشی. پس بایددقت کنی تا بفهمی چقد به عکاسی کردن و یادگیری اصول و روشهای اون علاقه داری ومیتونی با لذت انجامش بدی! در کنار اینها هم ببین که برای این رشته استعداد کافی رو داری و انگیزه ات در چه حدی است؟ یعنی طوری هست که بتونی به عنوان شغل توی آینده ات بهش نگاه کنی؟ بایستی جواب این سوالها رو با خودت حل کنی. یادت هم باشه که صبر و حوصلت زیاد باشه و تمرکز هم داشته باشی. چون برای رشته عکاسی و عکاسی دیجیتال، صبور بودن اولویته و متمرکز شدن فکر روی نحوه ترکیب بندی رنگها و نورمهمه. به این نکته هم توجه داشته باش که خیلی از خانواده ها در مورد این رشتهاطلاعات کافی ندارن و نمیتونن به عنوان یه رشته قبولش کنن و ممکنه باهات ساز مخالف بزنن. پس لازمه که براشون در مورد این رشته و آینده اش توضیح بدی و قانعشون کنی.امروزه بیشتر مردم با عکاسی آشنایی دارن و با وسایل شخصی خودشون این کار رو انجام میدن. اما نمیدونن که این هنر دارای اصولی مهمی است که به عنوان یه رشته در موردش مطالعه میشه. ذوق و شوق هنری داشتن هم میتونه باعث ایجاد هیجان توی کارت بشه و تورو مشتاق تر نشون بده

توی رشته عکاسی چه درسهایی میخونی؟

 

دروس تخصصی: طراحی گرافیکی سیاه و سفید، طراحی گرافیکی رنگی طراحی،عکاسی سیاه و سفید، عکاسی رنگی، عکاسی آتلیه ای، روتوش فیلم و عکس.

.

     دوره های مرتبط