<%= Application["key_word2"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %> <%= Application["uni_title"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %> <%= Application["key_word"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %> <%= Application["description"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %>
1400 جمعه 26 شهریور
 
<%= Application["key_word"].ToString().Replace("،", " ، ").Replace(",", " , ") %>

چهره سازی در

با مجوز رسمی از اداره فنی و حرفه ای ، وزارت کار و امور اجتماعی
مشاوره رایگان ثبت نام
22764035-6
09363960539
دیپلم - MBAمعرفی دوره چهره سازی در

دیپلم چهره سازی

اخذ دیپلم رسمی آسان، فوری و کم هزینهبازماندگان از تحصیل، ترک تحصیلی ها و علاقمندان به داشتن مدرک هنری می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. رشته  چهره سازی (نقاشی) در این مرکز ارائه می شوند که  چهره سازی : 40 واحد درسی می باشد. هنرجویان محترم می توانند با ارائه گواهینامه های دریافتی از آموزشگاه در پایان دوره به مدارس بزرگسال و مراکز آموزش راه دور، در کوتاه مدت موفق به دریافت دیپلم رسمی آموزش و پرورش گردند و در دانشگاه های سراسری ، آزاد، غیر انتفاعی و علمی - کاربردی و نیز تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کاردانی و کارشناسی بدون آزمون ادامه تحصیل دهند.

رشته چهره‌سازی یکی از رشته‌های زیر گروه هنر از شاخه کاردانش است که علاوه بر داشتن دروس عمومی و پایه، دارای دروس مهارتی متنوعی است و فراگیران، اصول و مبانی لازم برای ورود به این رشته و گرایش‌های تخصصی مربوطه را کسب می‌کنند.

شرح درس : طراحی عمومی - طراحی چهره - نقاشی چهره

سطح آموزشی مهارت‌ها

منظور از برنامه درسی رشته چهره‌سازی، تربیت نیروی انسانی کارآمدی است که بتواند توانایی طراحی چهره، تصویرسازی کتاب، طراحی تصاویر متحرک را داشته باشد و کمبود محسوسی را که در این زمینه در کشور وجود دارد، جبران کند.

در این رشته هنرجویان با اصول طراحی عمومی، طراحی چهره، نقاشی چهره، شناخت اجزای صورت، تکنیک‌های طراحی، نحوه قلم‌گذاری و شناخت رنگ‌ها آشنا می‌شوند و با اتکا به قدرت طراحی اجسام و عناصر بی‌جان و جان‌دار می‌توانند از چهره‌های مختلف در کادرها و فضاهای مناسب با استفاده از تکنیک و ابزارهای گوناگون نقاشی کنند.

آینده تحصیلی و شغلی

فارغ‌التحصیلان این رشته در زمینه‌های زیر می‌توانند فعالیت کنند:

   1ـ خالق آثار هنرهای تجسمی و فعالیت در گالری‌های هنری

   2ـ آموزش نقاشی

   3ـ تصویرساز کتاب

   4ـ طراح تصاویر متحرک

   5ـ طراح تابلوهای تبلیغاتی

   6ـ مسئول واحد هنر در دستگاه‌های مربوطه

   7ـ نقاش زیباساز شهرها(فضای بیرونی) و همکاری با سازمان‌ زیباسازی شهرداری‌ها

   8ـ نقاش زیباسازی داخل ساختمان(فضای درونی)

   9ـ مرمت کار آثار نقاشی

   10ـ طراح نقش پارچه

   11ـ طراح نقوش روی سفال و چینی و سرامیک

   12ـ نقاش صحنه‌های نمایشی (سینما ـ نمایش)

هدف از طراحی رشته‌های کاردانش تأمین نیاز بازار کار و نیروی کار ماهر است و فارغ‌التحصیلان این رشته مستقیماً می‌توانند وارد بازار کار شوند، اما اگر دانش‌آموختگان این رشته تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند، پس از اخذ دیپلم حرفه‌ای می‌توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و علمی ـ کاربردی در رشته‌های نقاشی، گرافیک، عکاسی، صنایع دستی و... ادامه تحصیل بدهند.

ساعت آموزش

رشته �چهره‌سازی� دارای 105 ساعت آموزش است که شامل 42 ساعت دروس عمومی، 52 ساعت شایستگی‌های فنی، 2 ساعت شایستگی‌های کارگاهی و 9 ساعت شایستگی‌های غیرفنی است.

استاندارد مهارت و درس این رشته شامل �طراحی عمومی متشکل از 2 واحد نظری و 6 واحد عملی�، �طراحی چهره متشکل از یک واحد نظری و 4 واحد عملی�، �نقاشی چهره متشکل از 7 واحد نظری و 20 واحد عملی� و �کارورزی متشکل از 4 واحد عملی� است.


    دوره های مرتبط